Databáze nebezpečných výrobků

pejsek na baterie

Hlášení RAPEX 48/2019

Hračka na baterie ve tvaru pejska pokrytá umělou srstí. Pejsem´k má kolem krku červenou stuhu. Vydává zvuky štěkání a samostatně se pohybuje. Výrobek je dostupný v různých barvách. Zásobník baterií není zajištěn šroubem.

Typ výrobku 4778
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Z hračky se mohou snadno oddělit malé části (plastové oči a čenich). Zásobník baterií může být otevřen bez použití jakýchkoliv nástrojů, takže se zpřístupní baterie. Malé dítě by mohlo baterie vložit do úst a mohlo by dojít k podráždění gastrointestinálního traktu. Malé dítě by mohlo do úst vložit malé části a udusit se.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1 a EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zničení výrobku, zamítnutí dovozu zboží na hranicích (dovozce).

Datum publikace 02.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit