Databáze nebezpečných výrobků

INOAR péče o vlasy G.HAIR Smoothing Treatment

Hlášení RAPEX 12/2019

Pečující krém pro posílení vlasů prodávaný společně se šampónem a maskou na vlasy. Výrobek je prodáván v béžové plastové lahvičce. Produkt se prodával online (především prostřednictvím stránky Amazon)-

Typ výrobku 2 Tratamento Antivolume
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nadměrné množství formaldehydu (naměřená hodnota: 10 % hmotnostních). Formaldehyd může způsobit podráždění očí, kůže a horních cest dýchacích; dlouhodobá expozice může způsobit rakovinu.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód L.13997
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: Výpis výrobku byl odstraněn z prodeje na stránce Amazon. 

Datum publikace 14.04.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit