Databáze nebezpečných výrobků

Cereria Ermini Parfemované vonné tyčinky "Prof. Oriente Con Porta Incensi"

Hlášení RAPEX 26/2011

Černý válcový karton obsahující 40 vonných tyčinek a štítek s čárovým kódem, názvem výrobku a textem 'PROF. ORIENTE CON PORTA INCENSI' [orientální vůně s držákem vonné směsi] a zemi původu. Na druhé straně je název značky 'CERERIA ERMINI dal 1970' a slova 'NEROPROFUMO ORIENTE' [černá orientální vůně].

Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože vonné tyčinky uvolňují 54 µg/m³ benzenu během spalování a po něm.
Protože jsou tyčinky určeny k používání v uzavřených prostorách, je toto množství benzenu považováno za zdraví škodlivé.

Země původu Indie
Čárový kód 8005343019544
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 01.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit