Databáze nebezpečných výrobků

parfémová voda "Miss AMERICA - Parfum de Toilette"

Hlášení RAPEX 22/2016

Parfémová voda v lahvičce (55ml) se stříbrným víčkem, zabalené v kartonovém obalu v barvách vlajky USA: Na lahvičce a krabičce je obrázek Sochy svobody.

Typ výrobku č.3777 (pouze na vnějším obalu)
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Toaletní voda obsahuje alergenní látky  Linalool, Citral, Hydroxycitronellal, Lilial, Coumarin, Farnesol a Hexylcinnamaldehyd v množství přesahujícím 0,001%. Tyto látky nejsou na seznamu ingrediencí a uživatelé tak nejsou obeznámeni s přítomností těchto látek, které mohou vyvolat alergické reakce a podráždění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 6937926304339
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 10.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit