Databáze nebezpečných výrobků

Parfémová voda Luca Bossi

parfémová voda luca bossi

Kosmetický přípravek (parfémová voda) ve skleněné lahvičce. Na lahvičce je uveden název přípravku a jmenovitý obsah. Výrobek není vybaven povinným značením, jako je např.: osoba odpovědná za uvedení výrobku na trh (výrobce nebo dovozce), datum minimální trvanlivosti, číslo šarže, seznam přísad a povinné české texty.

Typ výrobku různé vůně, např.: CLUB F1 NO.17, J´DOR NO.04, Light blue NO.05, Pink Touch NO.10, CABANA XXL NO.16, 212 sexy NO.06
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit podrobné informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření.

Rozpor s

Bylo zjištěno, že u výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Podle tohoto nařízení smějí být na trh uváděny pouze takové kosmetické přípravky, pro něž je v Evropské unii stanovena určitá právnická či fyzická osoba jako odpovědná osoba usazená v Evropské unii. Při uvedení kosmetického přípravku na trh k němu uchovává odpovědná osoba informační dokumentaci snadno přístupnou na jediné adrese v Unii pro příslušný orgán členského státu, ve kterém se tato dokumentace nachází. Kosmetický přípravek může být dodáván na trh, pouze pokud jsou na obalu, do kterého je přípravek naplněn, a na jeho vnějším obalu nesmazatelně, čitelně a viditelně uvedeny jméno nebo zapsaný název a adresa odpovědné osoby. Před uvedením kosmetického přípravku na trh předkládá odpovědná osoba Evropské komisi informace o složení přípravku, které jsou dostupné toxikologickým střediskům s cílem umožnit rychlé a náležité lékařské ošetření v případě zdravotních obtíží.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 27.12.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Šárka Z. 30.8.2017 10:37

  Mám Luca Bossi no:3689-1. na lahvičce zespodu štítek s ornamentem Luca Bossi, na krabičce ingredients:alcohol, denat, aqua, parfumbenzophenone - 2, US/contains: alcohol denat.warer..fragrance, benzophenone DOM:15022017,DOE:15022022. Stačí tyhle informace? Získáno pod rukou na veletrhu.

  reagovat

  R R
 • Joe H. 8.2.2017 20:39

  Dobrý den,

  na parkovišti u Kauflandu ve Strakonicích nám parfémy této značky dnes nabízel dobře vypadající vousatý muž. Koupili jsme následující: No. 714, 711 a 710. Na krabičkách je mnoho různých informací (na skleničce už ne) např.: ingredients, hygiene license, production license, executive standard. Jsou tedy špatné všechny vůně této značky?

  Děkuji.

  reagovat

  R R
  • Redakce dTest 9.2.2017 10:59

   Dobrý den, je pravděpodobné, že ani Vámi koupené výrobky nedodržují požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady.

   reagovat

   R R

Přihlásit