Databáze nebezpečných výrobků

Ymaida Pánské boty

Hlášení RAPEX 16/2010
Pánské semišové boty barvy hořčice ve stylu tenisek s tkaničkami. Horní a boční ozdoby jsou ze světle hnědé kůže nebo koženky, zatímco jazyk, boky a polstrování nártu jsou z látky barvy hořčice. Podrážka je z gumy, protiskluzová, ve dvou odstínech světle hnědé. Vložka je žlutá, vnitřní podšívka je ve světlejší barvě. Uvnitř je zlatými písmeny uveden kód: P99-08E-576 41, pravděpodobně kód výrobku a velikost.

Typ výrobku 97Y 576
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože boty obsahují 3,49 mg/kg dimethylfumarátu (DMF) v sáčku.
Země původu Čína
Rozpor s Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů, zabavení a zničení výrobků.
Datum publikace 20.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit