Databáze nebezpečných výrobků

Original Newport Pánská sportovní obuv

Hlášení RAPEX 28/2010
Pánské kožené boty (tenisky) s šedými horizontálními řemínky, vložka a vnitřní stélka je vyrobená z černé kůže, se světlým textilním vyložením vnitřku špičky boty, černá plastová podrážka. potenciální nebezpečí. V krabici od bot je sáček s oxidem křemičitým naplněný bílými krystaly.

Typ výrobku 82, HSE 8255267 076, Original Newport by HLF, velikost 41.
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 20,25 mg/kg dimethyl fumarátu (DMF) v silikagelu.
Země původu Indie
Rozpor s Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.
Čárový kód 4300175 165723
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu dovozcem.
Datum publikace 13.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit