Databáze nebezpečných výrobků

panenka

Hlášení RAPEX 40/2020

Hračka má jednoduchý design. Tělo, nohy a paže jsou vyrobeny z textilního materiálu, který je plněný syntetickými vlákny. Hračka je kryta pláštěnkou z umělé kůže s plastovými knoflíky. Uvnitř těla hračky je obdélníková plastová krabička, která vydává zvuk.

Hračka je zabalená do plastové fólie.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zadušení
Nebezpečí

Z hračky se mohou snadno oddělit malé části jako například knoflíky pláštěnky. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se. Plastový obal je navíc příliš tenký. Pokud by si s ním dítě hrálo, plast by mohl zakrýt nos a ústa a mohlo by dojít k udušení. 
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1-

Čárový kód 321925650028
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 05.10.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit