Databáze nebezpečných výrobků

panenka

Hlášení RAPEX 48/2019

Měkká panenka s plastovou hlavou, rukama a nohama s oblečením jemně modré a růžové barvy. Panenka je napájena knoflíkovými bateriemi.

Typ výrobku 303817 1XCR2032 01/18
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Prostor pro baterie lze snadno otevřít bez použití jakýchkoliv nástrojů, takže se zpřístupní knoflíkové baterie a malé části, které se mohou snadno oddělit (reproduktor s vysokým magnetickým tokem, otevírací tlačítko, destička a kabely. Dále je díky nepevnosti některých švů snadno přístupný vláknitý materiál výplně hračky. 
Malé dítě by mohlo malé části nebo knoflíkové baterie vložit do úst a mohlo by dojít k poškození jeho gastrointestinálního traktu nebo udušení. Pokud by došlo ke spolknutí magnetických částí, mohly by se přitáhnout a způsobit blokaci nebo perforaci intestinálního traktu. Vláknitý materiál by mohl způsobit udušení, pokud by si jej dítě vložilo do úst.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1 a EN 62115.

Čárový kód 6410413038172
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (prodejce).

Datum publikace 01.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit