Databáze nebezpečných výrobků

Fantasy Toys Panenka se sladkostmi "Sirenita"

Hlášení RAPEX 20/2011

Panenka - mořská víla s plastovým sáčkem sladkostí. Obal je kartonová krabice s průhlednou přední stranou, skrz kterou lze panenku vidět. Na obalu jsou následující informace: Sirenita (mořská panna).- FTC 50179.- Fantasy Toys .- váha 10g; detailní složení, symboly nebezpečí, slovo DANGER, varování týkající se nebezpečí udušení, malých částí a věkového omezení (3 roky). Na obalu jsou také texty v jiných jazycích než ve španělštině.

Typ výrobku FTC 50179, série 10/2010
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože hlava panenky obsahuje více než 0,2% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP).
 

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 22.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit