Databáze nebezpečných výrobků

Mairyn Girlz Panenka s příslušenstvím

Hlášení RAPEX 39/2011

1) Plastová panenka s tmavými vlasy a příslušenstvím (kytara, mikrofon, telefon atd.) zabalena v kartonové krabici s průhledným oknem.

2) Plastová panenka se světlými vlasy a příslušenstvím (kytara, mikrofon, telefon atd.) zabalena v kartonové krabici s průhledným oknem.

3) Plastová panenka s červenými vlasy a příslušenstvím (kytara, mikrofon, telefon atd.) zabalena v kartonové krabici s průhledným oknem.

Typ výrobku zboží č. 225645 na faktuře (3 různé sady)
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí z těchto důvodů:

1) Plastové materiály panenky obsahují 29% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP). Nalezen, ale nekvantifikován byl také DINP.

2) Plastové materiály panenky obsahují 31% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP).

3) Plastové materiály panenky (obličej) obsahují 31% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP). Nalezen, ale nekvantifikován byl také DINP.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 06.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit