Databáze nebezpečných výrobků

Best Baby Toys panenka s doplňky "Baby & Bathtub"

Hlášení RAPEX 27/2013

Panenka z měkkého plastu v modré vaně z tvrdého plastu.

Typ výrobku zboží č. 28.2466
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

1) Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože hlava panenky obsahuje až 40% di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP). Plast obsahuje také až 0,36% diisobutylftalátu (DIBP) a až 0,16% dibutylftalátu (DBP). Fialový plast sprchové hadice obsahuje až 3,1% DEHP a 45% DBP.

2)Hrozí také nebezpečí pro životní prostředí (chemické znečištění), protože fialový plast sprchové hadice obsahuje až 1,5% chlorovaných parafínů s krátkým řetězcem (SCCP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení Komise 519/2012 o persistentních organických znečišťujících látkách (POP Regulation).

Čárový kód 7320342824663
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 16.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit