Databáze nebezpečných výrobků

Panenka MEI GUI MEI REN ROSE BEAUTY, NO: 33033

Plastová panenka s dlouhými modrými vlasy staženými do culíku. Panenka je oblečena do šatů v kombinaci lesklého zeleného živůtku ozdobeného žlutým motýlem a bílé průsvitné vyšívané sukénky. Ramena panenky jsou překryta světle zeleným šálem. Výrobek je balen do plastové krabice s průhlednou přední stěnou s názvem výrobku a určením výrobku pro děti nad 3 roky (3+).

Prodejce: Dinh Dung Tran, Demlova 1657/1, 148 00 Praha - Kunratice, IČ: 28884434 (provozovna: AAA Elektra, Škroupova 1, 301 00 Plzeň)

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek obsahuje v hlavičce panenky DEHP v množství 15,3 % hm.

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány.

Země původu Čína
Rozpor s

Limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 16.01.2015
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit