Databáze nebezpečných výrobků

Panenka - Lovely Baby

Hlášení RAPEX 15/2010
Panenka s tělem z tvrdého plastu a hlavou z měkkého plastu, s blond vlasy, se dvěma copy po stranách hlavy, na každém má červenou mašli. Panenka má červené a bílé oblečení se zelenými a fialovými motýly a stříbrnými tečkami, v pravé ruce drží růžový mobilní telefon vyrobený z tvrdého plastu.

Typ výrobku 3356
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko, protože plastový materiál užitý na hlavu obsahuje 23,5% hmotnosti bis (2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP). 
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a předmětech pro péči o děti.
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje ze strany obchodníka.
Datum publikace 13.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit