Databáze nebezpečných výrobků

Panenka Lovely Baby Beautiful

Sada plastového miminka s doplňky (chodítko nebo sedačka z tyrkysového a růžového plastu). Panenka je oblečena do krátkých kalhotek s tričkem bez rukávů v růžových barvách s obrázkem a potiskem bez čepičky nebo do kalhotek a trička s dlouhým rukávem v barvě bílé a růžové s čepičkou. Každá sada je uložena v plastové průhledné krabičce na kartonovém podkladu. Na čelní straně výrobku se nachází jeho anglický název a číselný symbol výrobku určeného pro děti nad 3 roky (3+). Na dně kartonu je uveden kód výrobku, značka shody CE, recyklační symbol, symbol Zeleného bodu, anglické texty (země původu, nevhodnost výrobku pro děti do 3 let kvůli nebezpečí udušení malými částmi – vyjádřeno také 2 × piktogramem, upozornění, že obsah výrobku a barevné provedení se může lišit) a další texty v neevropských jazycích. Na zadní straně je nalepena bílá papírová etiketa s českými a slovenskými texty (název výrobku, dovozce, varování, pokyny a symboly pro údržbu, upozornění, že výrobek se může od zobrazení lišit, kód výrobku, čárový – EAN – kód, nevhodnost výrobku pro děti do 3 let).

Typ výrobku NO. 2018
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány.

Země původu Čína
Rozpor s

Shora uvedený výrobek obsahuje DEHP v hlavičce panenky v množství 15,7 % hm. a v tělíčku panenky v množství 10,5 % hm. To nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH)

Čárový kód 8592386031140
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 07.03.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit