Databáze nebezpečných výrobků

Panenka "Kouzelná Princezna"

Hlášení RAPEX 50/2013

Sada magických princezen (sester) s různě barevnými šaty, blond nebo hnědými vlasy. Každá panenka má magickou hůlku. Obal: kartonová krabice s průhledným oknem.

Typ výrobku zboží č. – KM – X 332 (stejné pro oba typy panenek - blond i hnědé vlasy)
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože hlavy panenek obsahují nadměrné množství di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) (25 % hm. pro panenky s blond vlasy, 23,9% hm. pro panenky s hnědými vlasy).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 8594046769745
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 01.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Petr 31.10.2015 15:08

    Nedávno jsem ji koupil v Levných knihách, takže ji asi přes hranice dostaly. Nu a jelikož ty učtenky vyhazuji, tak půjde do popelnice. A oni ji stejně normálně prodávají,tak by mi peníze nevrátily.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit