Databáze nebezpečných výrobků

panenka "Happy Cute Baby"

Hlášení RAPEX 49/2019

Plastová sada na koupání obsahující vaničku, panenku a pět dalších kusů příslušenství. Výrobek byl prodáván online (především prostřednictvím služby Amazon).

Typ výrobku 605
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poranění, udušení
Nebezpečí

Výrobek obsahuje malé části, které se mohou snadno oddělit. Dále se hračka může lehce rozbít, takže vzniknou malé části a ostré hrany. Plastový materiál hračky obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEPH) (naměřená hodnota: 6,66 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém. Malé dítě může malé části vložit do úst a udusit se nebo se poranit o ostré hrany. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH a nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 6956775800762, ASIN B07PSGJFD5
Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: výrobek byl odstraněn z nabídky služby Amazon, stažení výrobku z trhu.

Datum publikace 08.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit