Databáze nebezpečných výrobků

Vinyl Doll Panenka - Baby Doll 30CM

Hlášení RAPEX 16/2010
Panenka oblečená do fialových šatů, s velkým bryndákem a malým růžovým plastovým dudlíkem uvázaným kolem krku růžovým provázkem. Hračka je zabalená v růžové krabici označené "Vinyl Doll" a s piktogramem udávajícím, že hračka není určena pro děti do 3 let.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože řasy lze snadno oddělit a spolknout. 
Výrobek také představuje riziko uškrcení kvůli přítomnosti volné tkaničky dlouhé 340 mm s přívěsky, které mohou tvořit smyčky, a přítomnosti smyčky s obvodem 680 mm.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 4891418334223
Země záchytu Ohlašující: Estonsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu a zničení zbývajících položek dovozcem.
Datum publikace 20.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit