Databáze nebezpečných výrobků

Panenka - Adorable Baby

Hlášení RAPEX 15/2010
Panenka má hlavu, ruce a nohy z měkčeného PVC, tělo je textilní, plněné vycpávkovým materiálem. Je oblečená v modrých kalhotách, tričku a čepici. V ústech panenky je bílý plastový dudlík na růžovém řetízku. Pokud se dudlík z úst vyndá, panenka začne plakat. Baleno růžové v papírové krabici.

Typ výrobku 113265, výrobek Č. 99249/03
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože se snadno rozbije a mohou se tak uvolnit malé části, které by dítě mohlo spolknout. 
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Čárový kód 8590331132652
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 13.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit