Databáze nebezpečných výrobků

ENet P5B Hoverboard

Hlášení RAPEX 3/2020

Oranžový balanční skútr (hoverboard) se dvěma koly používaný jako zařízení pro přepravu osob.

Typ výrobku P5, P5B, P5C
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem, zranění
Nebezpečí

Kola hoverboardu se mohou protáčet ve chvíli, kdy uživatel drží zařízení nad zemí. V kolech by mohla uvíznout ruka nebo jiná část těla a mohlo by dojít k úrazu. Nabíječka nemá vhodné zařízení na ochranu před přepětím a má přístupné části pod napětím. Dále nejsou dostatečné povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti mezi primárním a přístupným sekundárním obvodem. Uživatel by tak mohl utrpět úraz elektrickým proudem nebo by se výrobek mohl přehřát a způsobit požár. 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a Směrnice o strojních zařízeních a příslušných evropských norem EN 62368-1.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 19.01.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit