Databáze nebezpečných výrobků

Ozone helma na motocykl

Hlášení RAPEX 7/2020

Motocyklová helma se štítem. Určená pro řidiče a cestující na motocyklech a mopedech. Technické parametry: váha 1,650g +/- 10 %, velikost XL 61-62 cm, barva matná černá.

Typ výrobku A951, číslo schválení.: E1-05300136/P
Kategorie Auto a doprava - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Schopnost helmy absorbovat náraz je nedostatečná. V důsledku toho mohou uživatelé v případě nárazu utrpět zranění hlavy. 
 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení ECE 22-05.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 17.02.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit