Databáze nebezpečných výrobků

New Wave Mode ozdobný krb "Lord Nelson"

Hlášení RAPEX 13/2016

Ozdobný krb k uložení na stůl, se železnou základnou, nádrží na bioetanol a průhledným skleněným válcem. Obsahuje také ozdobné kamínky a kovový hasicí přístroj. Dodává se v kartonové krabici.

Typ výrobku zboží č. 410725
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí

Výrobek má nebezpečnou konstrukci. Ozdobné kamínky se mohou při umísťování nebo odnímání skleněného válce pohnout, a pokud jsou moc blízko nádrže na bioetanol, nelze bezpečně použít hasicí přístroj. Skleněný válec se také extrémně zahřeje, což může způsobit popáleniny. Navíc značka maximálního naplnění není zřetelná, což může vést k přeplnění.

Země původu Čína
Čárový kód 7393533099065
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.04.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit