Databáze nebezpečných výrobků

New Wish studio ozdobné svíčky

Hlášení RAPEX 25/2016

Svíčky různých tvarů napodobující potraviny: 1) velká jahoda s květy, 2 ks v krabičce 2) jahydy v plechovkách - 6 ks v krabičce 3) jahody v košíku 4) jahody s listy a květy v kelímku, 7 ks 5) velké červené jablko 6) jablko, 2 ks v krabičce 7) citron, 3 ks v krabičce 8) limetka, 3 ks v krabičce.

Typ výrobku 1) položka č. МН74; 2) položka č. МН75; 3) položka č. МН76; 4) položka č. МН77; 5) položka č. МН78; 6) položka č. МН79; 7) položka č. МН91; 8) položka č. МН92 VÝROBEK MŮŽE BÝT PADĚLEK
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Kvůli charakteristickému tvaru, barvě a velikosti by mohl být výrobek považován za potravinu. To by mohlo vést děti k tomu, aby si ho vložili do úst, a hrozí udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 26.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit