Databáze nebezpečných výrobků

VIRCA Ozdobné magnety - I Love Chocolate

Hlášení RAPEX 46/2010

1. Obal z průhledného celofánu zavázaného na jednom konci zlatou nití se štítkem. Obal obsahuje tácek s děrovanými kraji, na kterém jsou světle růžové nebo krémové bonbóny. Na základně každého bonbónu je kruhový magnet 0,6 cm v průměru a 0,3 cm silný. Na každém obalu jsou dva štítky. 2. Kartonový obal se čtyřmi bonbóny, každý v plastovém oddělení plastového obalu. Každý bonbón je také v papírovém košíčku. Dva mají tvar kulatých květin s pěti okvětními lístky. Jeden je světle růžový a druhý barvy čokolády ozdobený vlnovkami, ve tvaru srdce s bílým okrajem, žlutými a červenými ozdobami uprostřed. Všechny bonbóny mají základnu krémové barvy s kruhovým magnetem 1,8 cm v průměru a 0,3 cm silný.

Typ výrobku 10027360, 10027362
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zranění, zdravotní
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí zranění a udušení, protože výrobek lze snadno splést s potravinou a proto hrozí zvláště dětem riziko udušení. Nebezpečí je znásobeno malými rozměry výrobku (vzorky zcela projdou válcem pro testování malých částí podle směrnic pro hračky). Magnety lze snadno oddělit od výrobku a mohou se dva spojit uvnitř zažívacího traktu. V tom případě by mohly způsobit vážné zranění (zablokování, perforace zažívacího traktu).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 2000100273609
Země záchytu Ohlašující: Itálie, Další: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 16.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit