Databáze nebezpečných výrobků

EM & EM Ozdobné balónky - Seven Color Crystal Boll

Hlášení RAPEX 43/2010

Typ výrobku BH9K081, SIM2921
Kategorie Děti - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení a zranění, protože vzhled, tvar (podobný želatinovým bonbónům nebo sladkostem) a obal (s obrázky malé dívky) způsobují, že by mohl být považován za potravu, zvláště dětmi. Výrobek se rozpíná při kontaktu s tekutinou o více než 50% a v případě spolknutí by mohl zablokovat trávicí trakt nebo způsobit vnitřní zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 5907626231595
Země záchytu Ohlašující: Polsko, Další: Bulharsko, Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zakázaly prodej.

Datum publikace 26.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit