Databáze nebezpečných výrobků

La Grandeur ozdobná olejová lampa

Hlášení RAPEX 41/2016

Olejová lampa se skládá ze skleněné nádoby ve tvaru lahve (průměr 8 cm, výška 33,5 cm), kovového hořáku, krytu hořáku, víčka krytu hořáku (připěvněného k nádobě řetízkem) a knotu (délka 37 cm). Celková výška lampy je 38 cm.

Typ výrobku zboží č. 614138
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Lampa není stabilní a mohla by se převrhnout, což by mohlo vést k vylití oleje. Vylitý olej se může dostat do kontaktu s kůží, nebo ho dítě může vypít, což by mohlo vést k poškození plic v případě vdechnutí.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH a příslušné evropské normy 14059.

Čárový kód 8718158640406
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: varování spotřebitelů před riziky.

Datum publikace 23.10.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit