Databáze nebezpečných výrobků

Meyle ovládací rameno

Hlášení RAPEX 31/2015

Ovládací ramena vyrobená v roce 2013 pro vozidla vyrobená v letech 1996-2010. Tyto náhradní díly mohly být nainstalovány v následujících vozidlech: Audi A3, Audi TT, VW Golf a VW New Beetle.

Typ výrobku Typ: 116 050 0061/HD, 116 050 0062/HD, výrobní číslo: 3403
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kvůli výrobní chybě se mohou v těle ovládače ve svaru vyvinout praskliny. Pokud nebudou odhaleny, mohou způsobit prasknutí svaru pod dynamickým zatížením jedoucího vozidla. Pokud rameno zcela praskne, nebude možné ho ovládat.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 12.08.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit