Databáze nebezpečných výrobků

ÖZCAN Osvětlení

Hlášení RAPEX 6/2010
Osvětlení k montáži. Tři pevné kovové držáky připevněné k dřevěné ploše, objímky typu G9 a ozdobná krychle na každém držáku. Na druhé straně osvětlení je řadová svorkovnice s označením ATILIM ENEC14 ATL3 450V 24A) Technické údaje: 230 V, 50 Hz, třída II, světelný zdroj: 3xG9, max. 40 W.

Typ výrobku 6046-3
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože síťový kabel a vnitřní kabely se mohou poškodit ostrými hranami, řadová svorkovnice není správně připevněna a přístupné kovové části se mohou dostat do kontaktu s částmi izolovanými pouze základní izolací.
Země původu Turecko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60598.
Čárový kód 8698522516493
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit