Databáze nebezpečných výrobků

ASA osvětlení "LED SUN MAGIC BALL / Rivaldafény"

Hlášení RAPEX 44/2016

Osvětlení napájené ze sítě se třemi rotujícími LED a 48 pevnými LED (červené, modré a zelené). Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku REF: 10545
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Průřez jádra vodičů je nedostatečný: v případě zkratu se vodiče mohou přehřát. Při zapojování do sítě se uživatel může dotknout částí pod napětím, protože rozměry ploché zástrčky nejsou vhodné. Konce vodičů připájené ke koncovkám usměrňovače nejsou správně chráněny proti tahu a kroucení. V důsledku toho by se kabel mohl uvolnit a přístupné části by mohly být pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 5 995858 105456
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 11.11.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit