Databáze nebezpečných výrobků

DANDY osobní výtah

Hlášení RAPEX 38/2014

Stupínek s hydraulickým systémem, řídicím panelem uvnitř boxu, až pěti zastávkami, dveřmi na různých úrovních a rychlostí 0,15 m/s.

Typ výrobku DH-EM
Kategorie Ostatní - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek je nestabilní a hrozí pád a nehody. Výrobek není bezpečný a spolehlivý, co se týče obvodu pro nouzové zastavení. Chybí ochrana před zachycením částí těla, elektronický systém ochrany před pohybem výtahu s otevřenými dveřmi, ochrana elektrického panelu. Chybí označení maximálního zatížení a počtu osob a chybí systém, který by zabránil použití při nadměrném zatížení.

Již vzniklé úrazy

Byla zaznamenána jedna vážná nehoda.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojích.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 30.09.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit