Databáze nebezpečných výrobků

Jaguar osobní automobil "XE a XF"

Hlášení RAPEX 12/2016

Týká se vybraných vozidel s dieselovým motorem s VIN v rozmezí: Jaguar XE - SAJAB4C1XGA900002 až SAJAB4CN2HA942989 / Jaguar XF - SAJBB4CN4GCY00005 až SAJBB4AN4GCY20385.

Typ výrobku Jaguar XE a Jaguar XF (Modelový rok 2016 a jistá vozidla modelového roku 2017)
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Palivová nízkotlaká přívodní hadice pod kapotou se může oddělit od palivového filtru, což by způsobilo vypnutí motoru a omezení posilovače brzd. Vypnutí motoru s minimálním varováním by mohlo způsobit nehodu.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 26.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit