Databáze nebezpečných výrobků

Volvo Osobní automobil "Volvo XC90"

Hlášení RAPEX 21/2011

Osobní automobil

Typ výrobku XC90
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože z vnitřního potrubí skříně řízení může unikat tekutina. Ve většině případů bude únik postupný, bude vznikat hluk způsobený nedostatkem tekutiny a pomalé snižování výkonu posilovače řízení. V nejhorším případě může zcela uniknout tekutina posilovače řízení a uživatel ztratí asistenci posilovače řízení zcela a bez varování.

Země původu Švédsko
Země záchytu Ohlašující: Irsko, Další: Švédsko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu.

Poznámka

čísla podvozků 553910 - 576645 pro vozidla vyrobená v Torslandě, 565652 - 579322 pro vozidla vyrobená v Thajsku, 563739 - 572767 pro vozidla vyrobená v Malajsii.

Datum publikace 29.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit