Databáze nebezpečných výrobků

Jeep, Dodge, Chrysler osobní automobil/pick-up "Jeep: Renegade, Cherokee, Grand Cherokee Dodge: RAM Trucks, Viper, Durango, Challenger, Charger Chrysler: 200, 300"

Hlášení RAPEX 51/2015

Týká se vozidel vyrobených mezi 18.9.2014 a 25.6.2015 (Jeep Renegade) a mezi 20.6.2012 a 23.7.2015 (Chrysler, Jeep, Dodge - různé modely).

Typ výrobku typová zkouška ES: individuální osvědčení
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Radiopřijímač ve voze může mít jisté bezpečnostní nedostatky v softwaru, které umožňují neautorizovaný přístup třetích stran do několika propojených ovládacích systémů vozidla. Pokud by třetí strana tyto chyby využila k nekalým účelům, mohlo by dojít k nehodě.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 29.12.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit