Databáze nebezpečných výrobků

Peugeot Osobní automobil – Peugeot 107

Hlášení RAPEX 6/2010
Osobní automobil

Typ výrobku Model 107 automatická převodovka a systém ESP.
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože hrozí, že se mechanismus plynového pedálu v řídkých případech mechanicky zasekne v částečně stlačené pozici nebo se bude pomalu vracet do základní pozice.
Země původu Česká republika
Země záchytu Ohlašující: Polsko, Další: Dánsko, Řecko, Litva, Norsko, Irsko, Bulharsko, Slovinsko, Nizozemsko, Švédsko, Malta, Island, Španělsko, Portugalsko, Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce sjednal dobrovolnou nápravu
Poznámka Viz přiložený seznam čísel VIN.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • F. TROST 26.10.2011 23:47

  Ve vozidle jsou úchyty bezpečnostních pásů na sloupku příliš vysoko , takže pás mě drží za krk. Pás nelze snížit! V případě kolize se pás stane asi dost nebezpečným.Vůz má rok výroby 2010.Co s tím?

  reagovat

  R R
  • časopis dTest 8.11.2011 15:54

   Dobrý den,
   pásy v automobilech by měly být koncipovány na standardní rozsah výšky člověka. Pokud tomu tak není, jako ve Vašem případě, jedná se o vadu, kterou můžete reklamovat v rámci záruční doby Vašeho automobilu.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit