Databáze nebezpečných výrobků

Opel osobní automobil "Opel GT"

Hlášení RAPEX 19/2014

Problém se týká vozidel vyrobených v letech 2007 a 2008. Vadný spínač zapalování navíc mohl být instalován při opravách vozidel vyrobených mezi lety 2008 a 2010.

Typ výrobku Typ: K/R, WVTA: e13*2001/116*0170*01 – 04
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Za určitých podmínek hrozí, že se spínač zapalování přesune z pozice "v provozu", což může vést k částečné ztrátě elektrického příkonu a vypnutí motoru. Když není spínač v pozici "v provozu", nemusí se otevřít airbagy v případě nehody, což může vést ke zvýšenému riziku zranění. U některých vozidel lze také vytáhnout klíč zapalování, když zapalování není v pozici "vypnuto".  V takovém případě se může vozidlo uvést neúmyslně do pohybu, což může vést k nehodě a zranění uživatelů vozidla nebo chodců.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 26.05.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit