Databáze nebezpečných výrobků

NISSAN osobní automobil "Juke"

Hlášení RAPEX 9/2016

Týká se vozidel vyrobených od 28/05/2015 do 05/10/2015.

Typ výrobku Vozidla Nissan Juke F15 modelového roku 2015 vybavená motorem 1,5 L DCi (K9K) Euro6b+, typová zkouška č.: e11*2007/46*0132*21.
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Chemické
Nebezpečí

Nesprávné nastavení kalibrace v softwaru ovládací jednotky motoru (ECM) může způsobit špatný výpočet hladiny oxidu síry (SOx) zachyceného v Lean NOx zachycovači (LNT) výfukového částicového filtru (DPF). Tento špatný výpočet by mohl za delšího použití v určitých jízdních podmínkách ovlivnit proplachovací proces použitý k odstranění SOx částic z DPF-LNT. V takovém případě by se kapacita DPF-LNT mohla nasytit a v důsledku by emise oxidu dusíku (NOx) z vozidla mohly přesáhnout určitou hranici.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 17.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit