Databáze nebezpečných výrobků

Suzuki Osobní automobil Grand Vitara 2,4L

Hlášení RAPEX 8/2011
Osobní automobil

Typ výrobku Grand Vitara 2,4L (JB424).
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože vnitřní pružina seřizovače napětí hnacího řemene (který řídí generátor, vodní čerpadlo, kompresor klimatizace a čerpadlo posilovače řízení) může prasknout. V důsledku toho nebude správně nastaveno napětí hnacího řemene a v nejhorším případě se řemen může uvolnit z kladky čerpadla posilovače řízení a řidič bude potřebovat více síly k řízení auta, což by mohlo vést k nehodě.
Země původu Japonsko
Země záchytu Ohlašující: Řecko, Další: Dánsko, Švédsko, Slovinsko, Finsko, Maďarsko, Polsko, Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu
Poznámka Stažení se týká vozidel vyrobených mezi 02.06.2008 a 20.10.2010, s čísly VIN mezi JSAJTDA4V00100061 a JSAJTDA4V00201579.
Datum publikace 23.02.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit