Databáze nebezpečných výrobků

Lamborghini osobní automobil "Gallardo a Murciélago"

Hlášení RAPEX 46/2013

Osobní automobil s karbonovými a keramickými brzdami.

Typ výrobku Gallardo Coupé a Spider (2007, 2008 a 2009), vyrobeny mezi říjnem 2006 a květnem 2009, Murciélago Coupé a Roadster (2006 až 2010), vyrobeny mezi srpnem 2005 a červnem 2010.
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

U karbonových a keramických brzd ocelové šrouby upevňující rotor ke kovovému dílu mohou selhat kvůli korozi z opotřebení, která může způsobit vytvoření prasklin. Toto se může stát při použití vozidla v prostředí s vysokou koncentrací soli. Pokud by disk ztratil více než 8 z 10 šroubů, mohlo by to vést ke ztrátě brzdné síly na daném kole. To by prodloužilo poněkud brzdnou vzdálenost a mohlo vést k nehodě.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 27.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit