Databáze nebezpečných výrobků

Ford Osobní automobil - Ford Ranger

Hlášení RAPEX 40/2010
Pick-up nákladní automobil. Dotčená vozidla byla vyrobena mezi 15. květnem 2007 a 25. červencem 2008 s označením schválení typu 022A1011V...20V a POCC DE.MT02.E03777.

Typ výrobku J97
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí
Ohrádka páky automatické převodovky se může rozlomit a tím nemusí dojít k přeřazení. Pokud je řazení skutečně v poloze "neutrál", i když bylo zařazeno do "parkovací" polohy, vozidlo se může nečekaně uvést do pohybu v případě, že ruční brzda není zatažená a vozidlo je ve svahu.
Země původu Thajsko
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Slovinsko, Bulharsko, Řecko, Polsko, Portugalsko, Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Výrobce přijal dobrovolné nápravné kroky.
Datum publikace 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit