Databáze nebezpečných výrobků

Ford Osobní automobil "Fiesta"

Hlášení RAPEX 51/2011

Osobní automobil

Typ výrobku Typ: JA8, typová zkouška ES: e9*2001/116*0069 (týká se pouze vozidel s naftovým motorem 1,6 l TDCI/70 kW ). Typ JR8, typová zkouška ES: e9*2007/46*0002*04 (týká se pouze vozidel s naftovým motorem 1,4 l TDCI/51 kW).
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Požár
Nebezpečí

Zástrčka výfukového systému se může samovolně uvolnit. Ve vzácných případech se může uvolnit zcela a výfukové plyny mohou začít unikat do prostoru motoru. Horké plyny mohou způsobit vzplanutí plastového krytu větráku topení a vstoupit do interiéru vozidla. V důsledku hrozí dopravní nehoda.

Země původu Německo
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Polsko, Dánsko, Nizozemsko, Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu.

Poznámka

Týká se vozidel vyrobených mezi 21. červencem 2011 a 2. listopadem 2011.

Datum publikace 29.12.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit