Databáze nebezpečných výrobků

Dodge Osobní automobil - Dodge Caliber

Hlášení RAPEX 30/2010
Vozidlo je vybaveno elektronickým ovládáním plynu (ETC), což je systém, který využívá "smart pedal" technologii. Umožňuje vstupu brzdového pedálu kontrolovat systém ovládání plynu. Viz přiložený seznam VIN čísel.

Typ výrobku Caliber PM
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu, protože pedál akcelerátoru se může zaseknout v průběhu provozu vozidla. To by mohlo způsobit, že se vozidlo bude chovat jinak, než řidič očekává, a vést tak k dopravní nehodě.
Země původu Spojené státy americké
Země záchytu Ohlašující: Polsko, Další: Dánsko, Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů výrobcem.
Datum publikace 27.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit