Databáze nebezpečných výrobků

Toyota osobní automobil "Corolla, Yaris, Avensis Verso, Avensis, Lexus SC430"

Hlášení RAPEX 21/2015

Rok výroby: 2003 - 2007.

Typ výrobku Corolla (CDE120, NZE121, ZZE120, ZZE121, ZZE122, ZZE123), Yaris (KSP90, NLP10, NLP90, SCP10, SCP12, SCP90, ZSP90), Avensis Verso (ACM20, CLM20)
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Nafukovače předního airbagu spolucestujícího mohly být vybaveny vadnými destičkami s hnacím plynem. To by mohlo vést k prasknutí nafukovače a k abnormálnímu otevření airbagu v případě nárazu, který by zvýšil nebezpeční zranění pasažéra.

Země původu Jihoafrická republika, Francie, Velká Británie, Japonsko
Země záchytu Ohlašující: Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 02.06.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Toyotář 3.6.2015 07:46

    Tak nevím, kde se stala chyba. Vy zde upozorňujete na airbag u spolujezdce, ale všechny dostupné články, i dle info v Toyotě se jedná o airbag u řidiče. Ve vašem případě bych vymontoval sedadlo u spolujezdce, ale bez sedadla řidiče se jezdí blbě. Ono je to ale vlastně jedno, podstatné je, že airbagy od firmy Takata jsou vadné a je dobře, že na to upozorňujete.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit