Databáze nebezpečných výrobků

ŠKODA osobní automobil "Citigo"

Hlášení RAPEX 20/2013

Typ výrobku Týká se jistých vozů ŠKODA Citigo vyrobených od ledna 2013 do 13.března 2013, s čísly VIN od 630729 do 640502 a od 600005 do 600006.
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Mohla být nainstalována řídicí jednotka airbagů s nesprávnými parametry. Na takto postižené jednotce je deaktivovaná diagnostická funkce senzorů bočního nárazu. Možná chyba v systému bočních airbagů tedy nemusí být rozpoznána a příslušná kontrolka se nemusí rozsvítit.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 04.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit