Databáze nebezpečných výrobků

BMW Osobní automobil - BMW řady 1 Cabrio (US model) a BMW řady 1 Coupé (US model)

Hlášení RAPEX 29/2010
Americké vozy vyrobené mezi prosincem 2007 (začátek série) a květnem 2010. Vozidla s evropským typem schválení nejsou dotčena. Americké vozy byly prodány členům americké armády v Evropě.

Obrázek není k dispozici.

Typ výrobku Typ odpovídá 182 a 1C
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Požár
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko požáru, protože vzdálenost mezi navíječem předního bezpečnostního pásu a zvukové izolace je příliš malá. Při dostatečně závažné havárii se spuštěním předpínače předních bezpečnostních pásů je ve velmi výjimečných případech možné, že se zvuková izolace kolem navíječe předních bezpečnostních pásů vznítí.
Země původu Německo
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Nizozemsko, Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů výrobcem.
Datum publikace 20.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit