Databáze nebezpečných výrobků

TOYOTA Osobní automobil "Avensis", "Auris ", "RAV 4"

Hlášení RAPEX 34/2012

Osobní automobily.

Typ výrobku 1.Avensis (země původu Velká Británie), 2. Auris (země původu Turecko a Velká Británie), 3. RAV 4 (země původu Japonsko) Rok 2005-2011.
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli možnému problému se zadním závěsným ramenem. Pokud jsou matice, které nastavují vyrovnání zadního kola, nesprávně utaženy, může se v části ramene (hřídel a římský šroub) vytvořit odpor a následně vzniknout rez. Součásti se kvůli tomu mohou opotřebit a rameno se může oddělit, což by způsobilo ztrátu kontroly nad řízením.

Země původu Velká Británie, Japonsko, Turecko
Země záchytu Ohlašující: Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Poznámka

Viz seznam čísel VIN

Datum publikace 06.09.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit