Databáze nebezpečných výrobků

Mitsubishi osobní automobil "ASX, Lancer, Lancer Sportback, Evolution a Outlander"

Hlášení RAPEX 43/2014

modelové roky: ASX: 2011, Lancer: 2008 - 2011, Lancer Sportback: 2009 - 2011, Lancer Evolution: 2008 - 2011, Outlander: 2006 - 2011.

Typ výrobku ASX (GA0W), Lancer (CY0W), Lancer Sportback (CX0W), Evolution (CZ4A) a Outlander (CW0W)
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kvůli nevhodnému materiálu pomocného hnacího pásu se může kladka pomocného pásu nepřímo opotřebit. V důsledku by se mohl poškodit pomocný hnací pás, který by se mohl uvolnit z kladky. Pokud je vozidlo v tomto stavu používáno, baterie by se vyčerpala a motor by se mohl přehřát. U vozidel s olejovým tlakovým systémem posilovače řízení by byla zapotřebí vyšší síla pro řízení kvůli nefunkčnosti posilovače.

Země záchytu Ohlašující: Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 31.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit