Databáze nebezpečných výrobků

BMW Osobní automobil "Alpina"

Hlášení RAPEX 48/2011

Osobní automobil

Typ výrobku Typ: Alpina 5, typová zkouška ES e1*KS07/46*0011* Prodejní model: BMW Alpina B5 BITurbo Typ: Alpina 7, typová zkouška ES e1*KS07/46*0007*, Prodejní model: BMW Alpina B7 BITurbo.
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Požár
Nebezpečí

Pomocné chladicí čerpadlo může při vysokých provozních teplotách selhat. V několika případech může pomocná chladicí pumpa začít doutnat. V tom případě by mohlo vzplanout oddělení motoru nebo dokonce celé vozidlo.

Země původu Německo
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu.

Poznámka

Týká se vozidel vyrobených od června 2010 do září 2010 pro model Alpina 5 a od února 2009 do září 2010 pro model Alpina 7.

Datum publikace 10.12.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit