Databáze nebezpečných výrobků

Dr Luigi Ortopedické pantofle

Hlášení RAPEX 48/2011

Ortopedické pantofle tmavě modré barvy. Svršek a výstelka z pravé kůže a podrážka z polyuretanu. Vložka je anatomicky tvarovaná a určená pro lidi s problémy s nohami.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 5,0 mg/kg šestimocného chromu, který je klasifikován jako látka vyvolávající alergické reakce.

Země původu Chorvatsko
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zakázaly prodej.

Datum publikace 10.12.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit