Databáze nebezpečných výrobků

Dil Se Organic Henna Powder

Hlášení RAPEX 12/2019

Organická henna v prášku , 100% přírodní, bez přidaných chemických látek. Baleno v plastovém sáčku (500 g) s červenou cedulkou. 

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nadměrné množství aerobních mezofilních bakterií (naměřené hodnoty do 180 000 CFU/g) a kvasinek a plísní (naměřené hodnoty do 150 CFU/g). Při použití na poškozené kůži nebo při kontaktu s očima může přípravek způsobit infekci nebo podráždění.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód šarže: 260116; čárový kód: 0170000205450
Země záchytu Ohlašující: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 14.04.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit