Databáze nebezpečných výrobků

Orange Tree Toys Dřevěný vlak se zvířaty

Hlášení RAPEX 6/2010
Dřevěný vlak se třemi vagóny a lokomotivou. Lokomotiva je červená, zelená, žlutá a černá a vagóny jsou oranžový, červený a modrý. Vlak je spojený magnety a na každém vagónu je jedno dřevěné zvíře. Výrobek je zabalen ve fólii se vzduchovými bublinami a v krabici.

Typ výrobku 93-3343
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože lze oddělit kola a kolíky, které drží na správném místě magnety. Hrozí také zranění, protože magnety mají příliš silný magnetický tok.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5067064303350
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce zboží dobrovolně stáhnul z trhu a svolal od spotřebitelů.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit